Aile Danışmanlığı Sertifika Programı


SEM Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

1- Devam devamsızlık: Katılımcıların %70 devam etme zorunlulukları olacaktır. Bu sınır aşan öğrenciler finale giremeyeceklerdir.

2- Sınav sistemi: Sem Aile Danışmanlığı Sertifika Programıöğrencileri vize, finale girmek ve bir süpervizyon dosyası teslim etmekle yükümlüdürler.Vizenin %40’ı, finalin %60’ı alınarak başarı notu hesaplanacaktır.

Bir öğrencinin Aile danışmanlığı sertifika programından başarılı sayılabilmesi için Finalden en az 50 (elli) alması başarı notunun da en az 50 (elli) olması, süpervizyon dosyasını (süpervizyon dosyası: yapılan en az beş görüşmenin deşifresini içeren dosya) tam olarak teslim etmesi ve “BAŞARILI” sayılması şarttır.


Aile Danışmanlığı Yönetmeliğine Ulaşmak İçin Tıklayınız
AİLE DANIŞMANLIĞI EYLÜL 2019 DERS PROGRAMI

1.MODÜL DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

2.MODÜL DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

3.MODÜL DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

4.MODÜL DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

5.MODÜL DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 ...............................................................................................................................................................

VİZE                      : 00.00.0000 , Saat: 00:00

FİNAL                   : 00.00.0000 , Saat: 00:00

BÜTÜNLEME     :   00.00.0000 , Saat: 00:00

SÜPERVİZYON DOSYALARININ SON TESLİM TARİHİ  :


EĞİTİM TARİHLERİ

EĞİTİM EYLÜL 2019 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR. KESİN TARİH EĞİTİMDEN 1 AY ÖNCE DUYURULACAKTIR.


EĞİTİM YERİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA / CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİEĞİTİM ÜCRETİ

450 Saat Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Eğitimi : 3611 TL + %8 KDV = 3900 TL
Taksit imkanından yararlanabilmeniz için öncelikle, Iban numaramıza( Eğitim sekmelerinin en alt kısmında veya ana sayfada Banka hesap bilggilerimiz) 500 TL yatırarak kesin kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kalan kısmını da 6 taksitte ödeme imkanınız bulunmaktadır.Bunun için Taahhütname imzalamanız gerekmektedir.VERİLECEK SERTİFİKANIN ADI

Bir öğrencinin  Aile danışmanlığı sertifika programından başarılı sayılabilmesi için Finalden en az 50 (elli) alması başarı notunun da en az 50 (elli) olması, süpervizyon dosyasını (süpervizyon dosyası: yapılan en az beş görüşmenin deşifresini içeren dosya) tam olarak teslim etmesi ve “BAŞARILI” sayılması şarttır. Şartları tutan katılımcılara “Aile Danışmanlığı Sertifikası" verilecektir.


KİMLER KATILABİLİR ?

Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Bu eğitime başvurabilecek meslek grupları Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Hemşirelik, Tıp ve Sosyoloji Mezunlarıdır. Bu bölümlerden mezun olanlara aile danışmanı olma yolunu açan yönetmeliğe göre 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplamda 450 saatlik eğitim süresi yönetmelikle belirlenmiştir. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra klinik psikoloji ve aile danışmanlığı alanlarından birinde yüksek lisans/doktora eğitimini tamamlamış olanlar ile tıp fakültelerinin çocuk psikiyatrisi ve psikiyatri alanında ihtisas yapmış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan Merkezlerde çalışmak için sertifika istenmez.